Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Přírodní kosmetika, někdy také označovaná jako biokosmetika, dává spotřebitelům určitou jistotu, že její výrobce splňuje náročná kvalitativní kritéria:

  • Výrobky nesmí obsahovat žádné syntetické látky.
  • Použite rostliné látky musí pocházet z ekologického zemědělstí.
  • Kosmetické výrobky nesmějí byt testovány na zvířatech.
  • Výroba musí probíhat ekologicky šerným způsobem.

 

Obecně je možné říci, že výroba a spotřeba biokosmetiky by neměla zatěžovat životní prostředí budoucích generací a měla by být i ze sociálního a etického hlediska ohleduplná vůči svému okolí.

Důvodů, proč používat přírodní kosmetiku, je mnoho. Je bezpečnější a šetrnější k lidskému zdraví, je dlouhodobě účinnější, podporuje zdraví pokožky, její výroba je šetrná k životnímu prostředí a má mnoho dalších výhod.

Pokožka

Kůže je jedním z největších a nejdůležitějších orgánů lidského těla. Kůže dýchá. Tvoří částečně propustnou ochrannou vrstvu těla. Musí si poradit se znečištěním a jedy přítomnými uvnitř našeho těla a vylučuje je. Mnohé látky do těla také propouští. To je přesně důvod, proč by se všechny produkty a substance, které vstupují do kontaktu s tímto citlivým orgánem, měly skládat z čistě přírodních a ekologicky vyráběných surovin.
Suroviny
Přírodní kosmetika je bohatá na účinné rostlinné složky, jejichž účinky na celkové zdraví a krásu pleti jsou po generace prověřeny. Nepoužívá škodlivé chemické látky, které mohou být při dlouhodobém používání původcem různých alergických reakcí a zdravotních potíží.  

Životní prostředí

Používáním přírodní kosmetiky podporujete ochranu životního prostředí. Při výrobě biokosmetických přípravků se používají přirozené zdroje a respektuje se různorodost přírody a přirozená rovnováha. Svým aktivním přístupem podporujete obnovu kvality vody, vzduchu a půdy. Navíc přírodní kosmetika používá k přírodě šetrné obaly.


Chráníte zvířata


Certifikovaná přírodní kosmetika netestuje své produkty na zvířatech a nepoužívá suroviny z mrtvých zvířat. Zároveň je absolutně bezpečná. A to díky kontrolním orgánům, které zjišťují původ použitých surovin, výrobní procedury a přesné složení přípravku.  1. Chemikálie v kosmetických přípravcích bývají často původcem alergií,
(za nejvíce problematické se považují syntetické parfémy a barviva)

2.při hodnocení účinku přípravků záleží nejvíce na kvalitě a vlastnostech použitého základu (v přírodní kosmetice jsou to rostlinné oleje a tuky, které jsou pro pokožku přínosné)

3. kvalitní přírodní kosmetika je zdravotně bezpečná; oproti tomu se neustále spekuluje o vlivu chemických látek v běžné kosmetice - např. jaký mají vliv na vznik rakoviny

Olej Tea Tree Australian Bodycare

Tento přípravek je získáván pouze ze stromu Melaleuca alternifolia speciální metodou parní destilace, která mu zaručuje nejvyšší obsah aktivní antiseptické látky. Tím je garantována jeho skutečná kvalita a jedinečnost.

Zeleny-Caj_maleZelený čaj – Camellia sinensis

Silné antioxidační účinky (obsahuje polyfenoly, které odbourávají volné radikály a brání tak zhoubnému účinku na buňky).

pšeničné-klíčkyPšeničné klíčky – Triticum vulgare

Výtažek je významný regenerační a vitalizační prostředek. Působí proti předčasnému stárnutí kůže.

MeruňkaOlej z jader meruňky – Prunus armeniaca

Výtažek má vysoký obsah organicky vázaných vitamínů B2, B3, B5, betakarotenu, vápníku, hořčíku a dalších. Ošetřuje a regeneruje suchou a popraskanou kůži.

aloe-veraAloe Vera – Aloe barbadensis

Její výtažek obsahuje pryskyřice, minerální látky, vitamíny, enzymy, organické sloučeniny aj. Silně hydratuje kůži a udržuje její vlhkost, stimuluje buněčné množení, zvyšuje produkci a soudržnost vazivových buněk, urychluje tvorbu kolagenu.

MátaMáta rolní – Menthae arvensis

Výtažek obsahuje mentol, který osvěžuje, chladí a prokrvuje. Působí antisepticky a protizánětlivě. Desinfikuje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů.

 

Kosmetika z konopí


Moderní kosmetika se opět vrací k osvědčeným přírodním zdrojům, rostlinným olejům a extraktům. Konopný olej je pro kosmetické účely ideální, obsahuje kromě nenasycených mastných kyselin také chlorofyl, fytosteroly a minerály, velmi dobře se vstřebává do pokožky a má schopnost harmonizovat stav kožních buněk, vyrovnávat hydratační, lipidovou i pH rovnováhu pokožky, obnovovat přirozený ochranný mikrofilm a zvyšovat odolnost pokožky vůči negativnímu působení okolního prostředí. Navíc je hypoalergení a dá se výborně kombinovat s dalšími rostlinnými extrakty a olej

Léčivé vlastnosti konopí - byly objeveny velmi záhy, pravděpodobně ještě před kulturním pěstováním této byliny. Pro medicínské účely byly využívány všechny části rostliny, od květů po kořeny.

Čínská mytologie uvádí, že kolem roku 2 737 př.n.l. slavný lékař Shen-Nung naučil člověka pěstovat patero druhů obilí - mezi nimi konopí - a na základě vlastních pokusů pak sestavil nauku o léčení. Uvádí v ní, že konopí léčí ženské slabosti (nepravidelnou menstruaci, migrény), dnu, revmatismus, malárii, nemoc beri-beri, zácpu a duševní nepřítomnost.

Další herbáře a lékařské spisy uvádí, že stonek konopí působí močopudně, konopný olej pomáhá proti suchu v krku a že pryskyřice samičích květů konopí tlumí bolesti nervového původu. Různé směsi obsahující konopí se předepisovaly také jako afrodiziaka, jiné naopak pro utlumení, zklidnění nebo jako sedativa.

Moderní medicína v mnohém potvrdila poznatky starých kultur, šamanů a léčitelů. Konopí skutečně patří mezi léčivé byliny, pomáhá lépe snášet chemoterapii, využívá se také při léčení některých projevů AIDS nebo při poruchách příjmu potravy. Účinky konopí jsou testovány také u astmatiků, pacientů s roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou nemocí nebo u pacientů s ochrnutím končetin po poranění míchy. Dobře známa je schopnost konopí snižovat nitrooční tlak, tlumit ženské problémy, mírnit duševní vypětí, tlumit bolest či zmírňovat průběh epileptických záchvatů. Předmětem výzkumu jsou i další cannabinoidy, které vykazují silné antiseptické účinky. Samostatně se pak především v dermatologii využívá čistý konopný olej pro pacienty s lupénkou, ekzémy či trvalým poškozením kožního pláště.

 

                                         Zdroj:www.canaderm.cz